Oferujemy sprawną i rzetelną obsługę!
Jesteśmy na rynku od 2001 roku.

Rachunkowość

Dlaczego warto korzystać z biura rachunkowego?

Prowadzenie własnej działalności wymaga od przedsiębiorcy posiadania wszechstronnej wiedzy miedzy innymi z zakresu prowadzenia firmy, marketingu, znajomości branży, ale również w temacie obsługi księgowej. Można samemu prowadzić rachunkowość firmy. Jednak w przypadku większości podmiotów sensownym rozwiązaniem wydaje się prowadzenie księgowości przez zewnętrzne biuro rachunkowe.

Takie rozwiązanie ma co najmniej kilka zalet:

Kompleksowość usług

Oprócz prowadzenia księgowości potrzebujemy innych usług z zakresu rachunkowości, czy podatków na przykład musimy zmierzyć się z kontrolą podatkową. Ponadto w spółkach kapitałowych co pewien okres potrzebny jest biegły rewident do zbadania sprawozdania finansowego.

Oszczędność kosztów

Porównując koszty umowy z biurem rachunkowym, a zatrudnieniem księgowego korzystniej wypada to pierwsze rozwiązanie. Oprócz typowych kosztów pracowniczych odpadają też koszty m.in. literatury podatkowo-finansowej, szkoleń oraz kursów. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę, że zatrudnienie księgowej na miejscu w firmie wiąże się z koniecznością wyposażenia stanowiska pracy w sprzęt komputerowy i specjalistyczne oprogramowanie które nie należny do tanich.

Doradztwo

W dzisiejszych czasach dobrze mieć osobę, która jest nam w stanie od ręki odpowiedzieć na każde pytanie. Internet co prawda stanowi źródło wiedzy ale niezmiernie ciężko jest znaleźć w nim rzetelne i potwierdzone informacje. Każdy klient posiada Opiekuna, który odpowie i doradzi. 

Służymy pomocą i radą, a działamy w godzinach od 08:00 do 16:00.

Bezpieczenstwo

bras7.pl  zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, a także posiadamy ubezpieczenie zawodowe od kilkunastu lat w PZU. Do dzisiaj (2020 rok) nie bylo potrzeby korzystania z ubezpieczenia.

Bieżąca informacja prawna

Zawiły system podatkowy pisany hermetycznym językiem, duża częstotliwość zmian w przepisach i wieloraki sposób ich interpretacji. Nie napawa chęcią do samodzielnego prowadzenia księgowości.

Oszczędności czasu

Ile czasu poświęcasz lub musiałbyś poświęcić na comiesięczne wypełnianie dokumentów, prowadzenie ksiąg podatkowych,wypełnianie deklaracji?

Rezygnując z samodzielnego prowadzenia ksiąg i podatków można wykorzystać zaoszczędzony czas na rozwój firmy lub odpoczynek.
 

Jak rozpocząć współpracę?

„Wspólna praca łączy” – Ulrich Parzany

Ocena potrzeb

Na każdą firmę należy spojrzeć indywidualnie dlatego w takcie pierwszego spotkania chcemy poznać potrzeby i wymagania naszych Klientów, aby w przyszłości móc prowadzić jak najlepszą współpracę.

Wycena

Po ustaleniu zakresu potrzeb klienta jesteśmy w stanie wycenić usługę.

Formalności

Po uzgodnieniu warunków współpracy podpisujemy umowę. Dodatkowo Klient podpisuje pełnomocnictwa do reprezentacji przed urzędem skarbowym, inspekcją pracy, wszelkimi organami administracji państwowej, oraz pełnomocnictwa do wysyłki elektronicznej deklaracji do urzędu skarbowego, a także ZUS.

Realizacja

Dokumenty księgowe są nam przekazywane w formie oryginałów do 10 dnia następnego miesiąca w formie osobistej, drogą pocztową lub poprzez firmę kurierską, a także elektronicznie. W przypadku firm z Poznania i okolic odbiór dokumentów możliwy jest przy pomocy naszego środka transportu. Istnieje także możliwość przekazywania dokumentów w formie skanów mailem.

W razie pytań bądź problemów każdy Klient ma możliwość umówienia się na spotkanie z certyfikowanym księgowym, który prowadzi księgi przedsiębiorcy i dba o wszelkie jego obowiązki wobec urzędu skarbowego.

Jesteśmy do dyspozycji

Przez cały okres trwania umowy jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z naszymi Klientami. Ponad to godziny pracy kancelarii są rozciągnięte i dopasowane do potrzeb każdego wymagającego klienta.

Co nowego
2019-07-31
Na 1 września 2019 roku zaplanowana jest publikacja ogólnodostępnej listy białych podatników VAT.
2019-07-26
Zwolnienie z PIT dla młodych już od 1.08.2019. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
2018-12-04
Zmiany w zakresie ZUS od 1.12.2018 oraz w 2019 roku.
Masz pytania odnośnie naszej oferty?Wypełnij formularz, oddzwonimy i przedstawimy ofertę.
Zapraszamy do kontaktu
Telefony: 601 700 320, 691 700 315, 61 852 00 77
Sprawdź jak do nas dojechać

Biuro Rachunkowe jest czynne dla Klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 przy ul. Gen. T. Kutrzeby 16G/133 w Poznaniu
Biuro Rachunkowe Bras7.pl Poznań posiada uprawnienia Ministerstwa Finansów na Usługowe Prowadzenie Ksiąg Rachunkowych nr 25159/01